بازار خرید و فروش لباس کار
خانه / عروسک / عروسک های دستساز و پیشینه و تاریخچه آن در ایران و جهان
عروسک های دستساز

عروسک های دستساز و پیشینه و تاریخچه آن در ایران و جهان

عروسک های دستساز از زمان های بسیار دور و ایام قدیم حتی زمان ما قبل تاریخ قسمتی از زندگی و روز مرگی بشر بوده است . این دست سازه ها جزء اولین و ابتدایی ترین وسایل بازی محسوب می شوند که از چوب یا گل ویا سنگ و… ساخته می شدند .

عروسک های دستساز

بعد از پایان دوره عروسک های دستساز قدیمی و باستانی اروپا بزرگترین قطب تولید عروسک در جهان شد .که این عروسک ها اغلب از چوب ساخته می شدند.بعد المان شروع به ساخت عروسک های میخی کرد که این عروسک ها پاهایشان به صورت دو تا چوب میخی ساده شبیه به گیره لباس بود .

بعد عروسک های تولید شد با چوب و کاغذ وبا قالب گیری ان را به تولید انبوه رساندند. بعد ها با متریال هایی از قبیل موم و چینی و …شروع به تولید شدند .تا این زمان بیشتر این دست سازه ها شبیه به انسان های بالغ بودند اما در دوره جدید شروع به ساخت اشیایی که بیشتر شمایل دختر بچه ها را داشت کردند . هر چی می گذشت این دست سازه ها بیشتر انسان نما می شدند .

کم کم وارد دوره هایی شدیم که مادران شروع کردند به ساخت عروسک های دست ساز که اغلب از پارچه ساخته می شد. که به این عروسک های دست ساز” rag doll ” گفته می شود ” راگ دال : ینی عروسک های دست ساز که از پارچه کتان یا پنبه ساخته می شوند .

کم کم با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت و توسعه تولید عروسک نیز مانند سایر محصولات رشد شگرفی داشته است که در حال حاضر عروسک های پلاستیکی به راحتی تولید انبوه می شوند اما همچنان عروسک های دست ساز علاقه مندان خاص خود را دارد و در بسیاری از موارد جزء محصولات فانتزی و لوکس محسوب می شود .

عروسک های دستساز

ایران هم در ساخت و تولید عروسک همیشه حرفی برای گفتن داشته است اما مانند کشورهای اروپایی نتوانسته ایم در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم . امید است با عصر ارتباطات بتوانیم محصولات خود را به جهان معرفی کنیم و به جهانی شدن در عرصه تولید عروسک می اندیشیم .

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید
کارشناس فروش خانم اعتمادی
راه های ارتباط با کارشناس
mobile icon شماره موبایل: 09191514802
telephone icon شماره ثابت: 02532860896
instagram icon اینستاگرام: esfid_jouns
address icon آدرس: قم - شهرک قدس - ولیعصر ۳۰